کارخانه سیمان بجنورد

۱ـ پروژه : طرح توسعه کارخانه سیمان بجنورد

۱ـ پروژه : طرح توسعه کارخانه سیمان بجنورد

 

موضوع قرارداد: طراحی و نظارت

کارفرما : شرکت سیمان بجنورد

پیمانکاران: شرکت بلند پایه – شرکت ملی ساختمان

کارخانه سیمان بجنورد در کلیومتر ۳۷ جاده بجنورد به مشهد واقع شده و پروژه طرح توسعه کارخانه (اضافه شدن یک خط جدید) با ظرفیت ۳۳۰۰ تن در روز رسماً با ابلاغ قرارداد خدمات طراحی در آبان ماه ۱۳۸۳ در بخش مشاور ساختمانی آغاز گردید. عملیات اجرایی ساختمان­های خط تولید با انعقاد قراردادهای جداگانه با دو پیمانکار (شرکت ملی ساختمان و بلندپایه) از فروردین ۱۳۸۴ آغاز و در پایان دی ماه ۱۳۸۷ به اتمام رسید و کارخانه رسماً در اردیبهشت ۱۳۸۸ افتتاح گردید.

ویژگی پروژه : اجرای ساختمان پیش گرمکن با اسکلت بتنی از شروع خاک برداری تا اتمام بتن ریزی سقف آخر (تراز +۹۷٫۷۰ m )در ۱۲ ماه .

 

۲ـ پروژه : طرح افزایش ظرفیت خط یک و ساختمان های جدید کارخانه سیمان بجنورد

 

موضوع قرارداد: طراحی و نظارت

کارفرما : کارخانه سیمان بجنورد

پروژه طرح افزایش خط یک و ساختمان­های جدید کارخانه سیمان بجنورد با ابلاغ قرارداد خدمات طراحی در مرداد ۱۳۸۷ در بخش مشاور ساختمانی آغاز گردید. هدف از اجرای پروژه افزایش ظرفیت تولید سیمان خط یک  به ۲۷۰۰ تن در روز بوده است. در این راستا ساختمان­های پیش گرمکن ، برج خنک کن، ID FAN ، آسیاب سیمان با توجه به تغیر یا اضافه شدن تجهیزات داخل آنها و همچنین نیاز به سازه های فلزی جدید در طبقات، سازه آنها مورد ارزیابی لرزه­ای و بررسی آسیب پذیری قرار گرفته و طرح تقویت برای سازه آنها به منظور تحمل بارهای جدید در نظر گرفته شد. همچنین ساختمان­های از قبیل غبارگیر خنک کن و آسیاب مواد خام و سازه نگهدارنده داکت های مربوطه طراحی و اجرا گردید.

کارفرما :

کارخانه سیمان بجنورد

زمان :

1397/10/2

تا :

1397/10/2